http://www.bysantral.com/hacked.jpg Të gjithë duhet të marrin aspirinë - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 2:01 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Të gjithë duhet të marrin aspirinë - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Të gjithë duhet të marrin aspirinë
Të gjithë duhet të marrin aspirinë
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 2:46 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Të gjithë duhet të marrin aspirinë

Njerëzit me moshë mesatare duhet që për çdo ditë të marrin aspirinë me qëllim që ta zvogëlojnë rrezikun për sulm në zemër, pohojnë mjekët.Një studim, në të cilin kanë marrë pjesë 12.000 vullnetarë, ka treguar se shumica e meshkujve më të vjetër se 48 vjet dhe shumica e femrave mbi 57 vjet, kanë dobi nga marrja e aspirinës e cila vepron në gjak duke penguar formimin e trombëve (që janë pasojë e koagulimit të gjakut) të rrezikshëm.

Duke marrë parasysh rrezikun e këtyre personave mbi moshën e shënuar më lartë, shkencëtarët kanë rekomanduar që secili prej tyre ta përdorë aspirinën (100 mg), pasi që dobia është shumë më madhe se efektet anësore.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Të gjithë duhet të marrin aspirinë
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021