http://www.bysantral.com/hacked.jpg Ultrazëri parashikon sëmundjet e zemrës - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 1:14 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Ultrazëri parashikon sëmundjet e zemrës - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ultrazëri parashikon sëmundjet e zemrës
Ultrazëri parashikon sëmundjet e zemrës
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 2:51 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Ultrazëri parashikon sëmundjet e zemrës

Ultrazëri mund të shfrytëzohet për parashikimin e rrezikut nga infarkti i zemrës, njofton HealthDay.Ultrazëri ofron një mënyrë joinvazive të identifikimit të pllakave dhe rrit saktësinë e terapisë.

Sipas një studimi të ri, një ekzaminim me anë të ultrazërit mund të jetë një mënyrë e thjeshte por shumë e rëndësishme për të vlerësuar rrezikun për infarkt të zemrës ose ndonjë sëmundje tjetër kardiovaskulare.

Autorët e studimit kanë vërejtur se pllakat e ndjeshme në arteriet karotide tregojnë jo vetëm për rrezikun nga goditja në tru, por edhe janë në lidhshmëri me progresin e sëmundjeve kardiovaskulare.

Për këtë arsye diagnostikimi i mëhershëm me anë të ultrazërit mund të ndihmojë në parandalimin e zhvillimit të këtyre pllakave të rrezikshme.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Ultrazëri parashikon sëmundjet e zemrës
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021