http://www.bysantral.com/hacked.jpg nejriu Pa Zemer !! - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Th, 15-April-21, 3:08 AM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main nejriu Pa Zemer !! - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » nejriu Pa Zemer !!
nejriu Pa Zemer !!
mhg-crewDate: Sa, 27-September-08, 2:56 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
nejriu Pa Zemer !!

61 vjeçari Luis Kuartermen është i vetmi njeri në Florida që megjithëse pa zemër, është gjallë. Më 21 prill, mjekët në spitalin memorial në Majami të Floridës hoqën nga trupi e Luisit zemrën që ia kishin transplantuar 13 vjet më parë. Për 13 vjet zemra punoi mirë, por pastaj ai filloi të ndjejë dhimbje. Mjekët e vizituan dhe vendosën që zemra e sëmurë duhej hequr për të parandaluar infeksionin e mundshëm. Për ta mbajtur gjallë, ata e lidhën Luisin me një aparat ventrikular që luan rolin e zemrës. Luis duket i shëndetshëm. Ai thotë se ndjehet mirë, por vetëm që nuk mund të lëvizë nga shtrati. Por familja dhe mjekët e tij e dinë se Luis nuk mund të qëndrojë gjatë në këtë gjendje. Ata shpresojnë që së shpejti të gjejnë një zemër për transplantim që t’i përshtatet organizmit të tij.


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » nejriu Pa Zemer !!
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021