http://www.bysantral.com/hacked.jpg Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum
Sa, 15-May-21, 11:46 PM
>> (( Mitrovica Hakers Grup )) <<
Welcome Antart | RSS
Main Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin - ((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum Registration Login
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin
Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin
mhg-crewDate: Tu, 26-August-08, 9:35 PM | Message # 1
Admin
Group: Te perzgjedhurit
Messages: 915
Reputation: 12
Status: Offline
Duhanpirësit që duan ta lënë duhanin por e kanë të pamundur, që tani e tutje do të stimulohen nga qeveria angleze përmes një iniciative të organizatave të shëndetit publik. Skema pilot është provuar në Dundee dhe duhanpirësve u është ofruar 13 paund për çdo cigare të pandezur. Autoritetet shpresojnë që 900 duhanpirës ta lënë duhanin si rezultat i skemës së shpërblimeve gjatë këtij viti. Paratë do të shpërndahen brenda 12 javëve dhe pjesëmarrësit do të marrin pjesë në terapitë për të larguar nikotinën në farmacitë lokale, ku do të bëjnë edhe testet e përjavshme të karbonit që autoritetet të kuptojnë e kanë lënë me të vërtetë apo janë përpjekur më kot.
_________________


 
((( Mitrovica & Kercova Hakers Grup )))) - Forum » Diskutime shoqrore » Kuriozitete » Angli, shteti paguan ata që lënë duhanin
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Copyright MyCorp © 2021